2011 NHL Draft

| | 2011.07.02. 17:56

Az NBA után, június 24-25-én, az észak-amerikai profi jégkorong ligában, az NHL-ben is megtartották a játékos-választást. Az idei kiválasztást Saint Paul városában, Minnesotában rendezték meg, ahol a csapatok a legjobb egyetemi, illetve európai tehetségek között válogathattak. A hét választási körből álló drafton összesen 211 játékos talált új gazdára, közülük a legtöbben (nem meglepő módon) a hoki őshazájából Kanadából érkeztek. A 83 kanadai mellett 59-en kerültek újonnan a Ligába az Államokból, míg összesen 68 európai játékos is csatlakozott az NHL mezőnyéhez. A pick-ekről részletesebben a tovább gombra kattintva olvashattok…

A draft előtt természetesen mentek az előzetes esélylatolgatások a játékosokkal kapcsolatban. A szakértők a legjobban korizókat, a legjobb kapusokat is rangsorolták Észak-Amerikából és Európából is, felvezetve ezzel kicsit a draftot. Az illetékesek szerint a mezőny játékosok közül a legjobb kilátásokkal Ryan Nugent-Hopkins - kanadai center, valamint Adam Larsson – svéd bekk nézett a kiválasztás elé. A kapusok között pedig az amerikai John Gibsont és a finn Samu Perhonent tartották az esetleges befutónak.
Az áprilisban tartott Lottery-t a New Jersey Devils nyerte meg, 2007-óta először fordult elő, hogy nem a legrosszabb alapszakasz mérleggel végző csapat nyerte meg a sorsolást. Végül azonban a Devils felcsúszott a 4. pozícióba és a ligautolsó Edmonton választhatott elsőként.

Természetesen mindenki a draft első körére és azon belül is az első választottakra volt igazán kíváncsi. Ahogy azt előzetesen az elemzők jósolták is, Ryan Nugent-Hopkins lett az 1/1-es választott. A 183 centis, 80 kilós center még szemtelenül fiatal (nemrég töltötte a 18-at), ennek ellenére igen impozáns pedigrével rendelkezik. A Western Hockey Leagueben övé volt az év újonca kitüntetés, a Jim Piggott Memorial Trófea, valamint a 2010-es U-18-as világbajnokságon aranyérmet szerzett Kanadának. Előzetesen is ide vártuk, nagy jövő áll előtte…

Másodikként az előző szezont szintén pocsékul záró (30-44-es mérleg!) Colorado Avalanche választhatott. A coloradóiak pedig egy érdekes választás mellett döntöttek. A svéd jobbszélsőt, Gabriel Landeskog-ot vitték el, akit sokan későbbre vártak. A 18 esztendős csatár korábban Svédországban játszott a Djurgardensben is, ahol egy szezont az élvonalban is lehúzott. Ezek után Kanadába szerződött az OHL-be, ahol összesen 114 mérkőzés alatt, 112 pontot szerzett. Azt, hogy új csapatában milyen szerepet szánnak neki még nem tudni, mindenesetre nem lesz könnyű dolga, az azonos poszton játszó „csk.” Milan Hejduk mellett.

A harmadik választás joga a Florida Panthers-é volt, akik az utóbbi időben rendre katasztrofálisan teljesítettek. Így érthető, hogy bíznak újdonsült kanadai centerükben, Jonathan Huberdeauban. A kanadai támadó eddig quebeci ligában szerepelt és legutóbbi szezonjában 67 mérkőzésen 105 pontot szorgoskodott össze, továbbá tavaly beválasztották a Memorial Cup All-Star csapatába is! Bizakodhatnak tehát Floridában, de azért az még kérdéses, hogy az NHL ritmusát, hogy tudja majd felvenni az ifjú titán…

Az első tíz választásnál jobbára a svéd pick-ek domináltak. „Csak” a negyedik helyen kelt el az az Adam Larsson, aki kétség kívül a legjobb védő volt a kínálatból. A svéd bekk, már a Skellefteában is bizonyította rátermettségét, a tavalyi szezonban az Elitserien év újonca díját is magáénak tudhatta. Negyedik helyen a New Jersey Devils csapott le rá, akik nagy jövőt látnak Larssonban, nem is alaptalanul!

Az ötödik helyen ismét egy kanadai center volt a befutó, Ryan Strome. A mindössze 17 éves játékmester jogát a New York Islanders tudhatja magáénak. Strome az OHL-ben 126 mérkőzésen 133 pontot szerzett, teljesítménye alapján januárban megválasztották a hónap játékosának is. Stromenak nemzetközi tapasztalata még nem nagyon van, de lesz majd lehetősége jövőre bizonyítani a jobbkezes csatárnak az Islandersben…

A 6. helytől lefelé, egészen a 10.-ig csak centereket és védőket találunk. Hatodikként a svéd befejező ember, Mika Zibanejad kelt el, akit az Ottawa szerzett meg a Djurgardenstől. Hetedikként az ismét feltűnő Winnipeg Jets választhatott. Az Atlanta Trashers helyére érkező csapat, pedig egy hazai játékossal erősítette meg sorait, Mark Scheifele centerrel. Nyolcadiknak a Philadelphia Flyers draftolt, aki a választás jogát a Colombustól szerezte meg. A Philly Sean Couturier játékjogát szerezte meg, aki Huberdeauhoz hasonlóan szintén a quebeci ligát hagyta ott az NHL-ért. Kilencedik helyen a bajnok, Boston Bruins választhatott, aki a kanadai bekket, Dougie Hamiltont foglalta le. Azt kijelenthetjük, hogy Hamiltonnak nagyon meg kell majd harcolnia a bajnoki címvédőnél a csapatba kerülésért! 10.-ként Jonas Bordin kelt el, akire a Minnesota Wild csapott le. Érdekesség, hogy kapust nem draftoltak az első körben. Az első ilyen választásig a második kör 8. pick-jéig kellett várni, aki Magnus Hellberg volt (Nashville Predators). A teljes draftlista itt olvasható…

Végül, de nem utolsó sorban, említést teszek még az előző szezon díjazottairól. A tavalyi szezonban a legjobb csatárnak járó Frank J. Selke Trófeát, Ryan Kesslernek adták. A legjobb védőnek járó trófeát (James Norris Memorial Trophy) Nicklas Lidström kapta. Míg a legjobb hálóőrnek járó trófeát, a Vezina Trophy-t természetesen a Bruins portása, a döntő MVP címet is bezsebelő, Tim Thomas kapta meg. A szezon legértéksebb játékosának járó trófeánál már sokan felkapták a fejüket. Mondhatjuk talán meglepetésre a Hart Memorial Trophy-t nem az előzetesen jósolt Daniel Sedin, hanem az Anaheim csatára Corey Perry kapta meg. A legjobb edzőnek Dan Bylsmát, a legjobb GM-nek pedig Mike Gillis-t jelölték. Igazából még rengeteg díj átadásra kerül, de én ezeket emeltem ki…

Viszlát, jövőre;)

 

A bejegyzés trackback címe:

https://wilde.blog.hu/api/trackback/id/tr443032988

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása