2011 Copa América - Knockout Stage

| | 2011.07.22. 14:29

Véget ért a csoportkör a Copa Américán, s már az egyenes kieséses szakaszban is javában benne vagyunk, de azért még tekintsünk vissza a legjobb nyolc mezőnyére. Ebben az etapban ugyanis, az egyébként is elég kaotikus erőviszonyok még jobban a fejük tetejére álltak. A 14-szeres győztes argentinok mellett, a legutóbbi két kiírás győztese is ebben a szakaszban fejezte be az idei szereplését a tornán. Nagy meglepetés volt még Venezuela szereplése, illetve az a tény maga, hogy Paraguay győzelem nélkül áll még mindig, és még így is versenyben van! A torna színvonalára és a góltermésre azért még mindig lehet panasz. Mivel a négy negyeddöntőn összesen csak hét gól esett, tehát nem volt meg a meccsenkénti kétgólos átlag sem! A csapatok, különösképpen a sztárcsapatok játékával még mindig vannak gondok, nem láthattunk egyelőre olyan igazi élvezetes (latinos) futballt…

Kolumbia 0 – 2 Peru (hu.)

Az A csoport győztese a C jelű négyes harmadikjával került össze, tehát Kolumbia Perut kapta ellenfélül. A mérkőzésre, nem annyira a szép játék, hanem inkább a taktikai csata volt a jellemző, bár voltak helyzetek itt is, ott is. Kolumbia ugyan többet birtokolta a labdát, de egyértelmű fölénybe nem tudott kerülni a 2001-es torna győztese. A találkozó tehát hosszabbításba torkollott. Az első találatra egészen a ráadás 101. percéig kellett várni. Ekkor a csereként beálló perui középpályás, Carlos Lobatón tudott előnyt szerezni csapatának, majd miután a tíz perccel később a csapatkapitány Juan Manuel Vargas is be tudott találni, végképp eldőlt a találkozó. Peru ezzel bejutott az elődöntőbe csoport harmadikként, ami 1997 óta nem sikerült nekik. A jól kezdő Kolumbia pedig már a negyeddöntő után búcsúzhatott…

Argentína 1 – 1 Uruguay (PE: 4-5)

Az előző torna döntőse, s egyben a házigazda Albiceleste ellenfele Uruguay volt, akik mind az előző Copát, mind a tavalyi világbajnokságot a 4. helyen zárták. A csoportkörben sem Forlanék, sem Messiék nem nyújtottak valami fényeset, itt azonban az egyiküknek tovább kellett jutni. Teltház várta a csapatokat Santa Fe-ben, s persze a két világbajnokságot is megjárt Carlos Amarilla játékvezető. Már a mérkőzés korai szakaszában az uruk kiváló szűrőjének fejes góljával vezetéshez jutott a vendégcsapat. Diego Pérez remekül érkezett a beívelt labdára és ezzel előnyhöz juttatta csapatát. Nem kellett sokáig várni az egyenlítő találatra sem, ugyanis a 17. percben a Real Madrid csatárának, Gonzalo Higuaínnak köszönhetően 1 – 1 lett az állás. Fontos még kiemelni Lionel Messi játékát, aki már a Costa Rica ellen mérkőzésen is feljavult, de itt még annál is jobb formában játszott a Barcelona kétszeres aranylabdása. Az első félidő vége előtt az első gól szerzője Pérez követett el egy taktikai szabálytalanságot még az argentin térfélen, amiért megkapta második sárga lapját, így idő előtt távoznia kellett. Ezek után mindenki arra számított, hogy Argentína felőrli majd ellenfelét. Forlanék azonban remekül állták a rohamokat! A játék 87. percében pedig az argentinok kapitánya Javier Mascherano is a kiállítás sorsára jutott, így kiegyenlítődött a létszám. A hosszabbítás helyzeteket ugyan igen, de gólt nem hozott, így büntetők döntöttek a továbbjutásról. A szétlövésben Carlos Tévez hibázott, az uruguayiaknál viszont mindenki értékesítette a büntetőjét. Így tehát Uruguay jutott tovább, Argentína pedig hazai pályán szégyenszemre kiesett!

Brazília 0 – 0 Paraguay (PE: 0-2)

Az egyik legkülönösebb negyeddöntő volt ez mind közül. A brazilok elég gyenge játékkal, de csoport elsőként jutottak be a következő körbe, míg Paraguay veretlenül, de egyben nyeretlenül lépett tovább három döntetlennel. Érdekesség, hogy a két csapat egy csoportban játszott és akkor is döntetlen volt a végeredmény (bár Paraguay ott nagyon megszorította a brazilokat). Összegezve nem volt tehát meglepetés, hogy itt is döntetlen született. A brazilokon most sem lehetett látni azt a felszabadultságot, amivel ők szoktak futballozni, elég görcsösek voltak, s Neymar sem játszott olyan jól, mint ahogy azt várták volna tőle. Inkább Paraguay volt az, aki a saját játékát játszotta, gólt azonban ők sem tudtak lőni. De nem csak a rendes játékidőben volt gólcsend, a hosszabbításban sem tudtak betalálni a csapatok, így itt is következhettek a büntetők. A brazilok azonban itt sem tudtak betalálni (!), mind a négy büntetőjüket kihagyták, s így végül Paraguaynak két értékesített büntető is elég volt a továbbjutáshoz… A Selecáo-nál új korszak kezdődik, kérdés hogy majd milyen eredményes?

Chile 1 – 2 Venezuela

Fordulatos, pörgős és váratlan. Körül-belül így tudnám leírni ezt a venezuelai válogatottat. A chilei nép nagy becsben tartott válogatottja is búcsúzott a tornától, ami ha nem is annyira váratlan, mint mondjuk a brazilok kiesése, de azért mindenképpen a meglepetés kategóriába kell sorolnunk. Venezuela jobban játszott, többet támadott és a játék szinte minden elemében felülmúlta Chilét. Vizcarrondo góljával szereztek vezetést bő félóra elteltével, azonban a második félidő közepén egyenlített Chile. Ismét nyitott volt tehát a mérkőzés. Humberto Suazo góljára azonban Gabriel Cichero válaszolt a 80. percben, s ezzel megszerezte csapatának a győzelmet. Venezuela veretlenül jutott el az elődöntőbe, úgy hogy ez mindössze az első szereplése lesz a csapatnak a legjobb négy között! Chile szimpatikus játékot mutatott a csoportkörben, de itt a venezuelaiak jobbak voltak náluk…

Az elődöntőkben Peru majd Uruguayjal találkozott, míg az eddig egyben veretlen és nyeretlen Paraguay Venezuelát kapta ellenfélül…

A bejegyzés trackback címe:

https://wilde.blog.hu/api/trackback/id/tr113089098

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása